Zo školských lavíc do reprezentácie

Pod týmto názvom sa niesla beseda, ktorú usporiadal ŠÚ v Margecanoch v rámci aktivít OFDKS dňa 15. 6. 2010 v ZŠ Grundschule Gelnica.

Pozvanie prijala Gelničanka Bc. Janka Kolbaská ml., ktorá už niekoľko rokov reprezentuje nielen svoje rodné mesto, ale aj našu republiku v kulturistike, bodyfitness, fitness.

K jej najväčším úspechom v doterajšej športovej kariére patria: Majsterka Európy vo fitnes, Moskva (2006), 4.Medzinárodné majstrovstvá Slovenska vo Fitnes – 2. miesto (2006); Majstrovstvá sveta, Španielsko – účasť s umiestnením v prvej desiatke (2006).

V roku 2009 získala niekoľko prestížnych a významných ocenení a to: Majstrovstvá SR juniorov – 1. miesto, ME juniorov a masters v kulturistike, fitness a bodyfitness, Baia Mare ( Rumunsko ) – absolútna majsterka Európy; Grand Prix Slovakia, kulturistika, fitness a bodyfitness žien – 2. miesto; Majstrovstvá sveta v kulturistike, fitness a bodyfitness žien, Lafo Como, Taliansko – 3. miesto; Majstrovstvá sveta v kulturistike juniorov a masters, Bialystok ( Poľsko ) – 2. miesto; MS AAU v tlaku na lavičke, Laughlin, USA – 1. miesto v kat. juniorov.

Prítomným žiakom a učiteľom porozprávala o svojej reprezentačnej kariére. Vždy rada športovala, na základnej škole hrala hádzanú, na strednej chodila do fitnes a potom začala tvrdo trénovať s túžbou dostať sa do reprezentácie Slovenska. Hovorila o svojich zážitkoch z pretekov, ale i o poznávaní cudzích krajín. Za všetkými úspechmi treba vidieť mnoho odriekania, správnej životosprávy a samozrejme trénovania, ale ten krásny pocit, keď stojí na stupienku víťazky a hrajú slovenskú hymnu, stojí zato. Pritom ešte stále študuje na vysokej škole, lebo si uvedomuje, že vzdelanie je veľmi dôležité.

Beseda bola veľmi poučná, žiaci sa veľa pýtali a obdivovali medaily, víťazné poháre, diplomy, prezentáciu.

Veríme, že J. Kolbaská bude pre nich vzorom húževnatosti, vytrvalosti ale i obdivu a že si žiaci uvedomia význam športu pre život, ale i to, že i oni môžu byť reprezentanti Slovenska ak sa budú snažiť.

Mgr. Ľ. Mikolajová, Školský úrad Margecany

Zaujalo vás to? Zdieľajte: