Archív značiek: Šach

II. liga v šachu – Margecany druhé!

Šachisti Margecian ukončili druhú ligu v šachu v sezóne 2011/12. Konečné druhé miesto je veľmi pekné. Už po prvom dvoj kole sa rozpadol sen o prvej lige, keď sme tesne prehrali oba zápasy v Košiciach. Je potešiteľné, že napriek tomu sa mužstvo nezlomilo a ukázalo svoje kvality. Potom sme prehrali už len jeden zápas s postupujúcou Starou Ľubovňou 3:5. Návrat do prvej ligy je našim cieľom aj v budúcej sezóne. Pokračovať na II. liga v šachu – Margecany druhé!

Zaujalo vás to? Zdieľajte:

Memoriál Jána Kavuliča 2010

Upršaná nedeľa 16. mája 2010 bola ako stvorená na trávenie voľných chvíľ pri šachovniciach. Margecianski šachisti ju využili na zorganizovanie v poradí už siedmeho Memoriálu Jána Kavuliča – turnaja usporadúvaného na počesť zakladateľa margecianskeho šachového klubu Jána Kavuliča.

Turnaj sa už tradične konal v spoločenskej sále obecného úradu. Keďže sa organizátorom podarilo zabezpečiť potrebný počet digitálnych šachových hodín, rozhodli sa pre zmenu oficiálneho tempa hry 2 x 15 minút stanoveného v propozíciách, na 2 x 10 min. plus 5 sekúnd na ťah, čo znamenalo niekoľko spravodlivých remíz navyše, bez hrania na čas. Pokračovať na Memoriál Jána Kavuliča 2010

Zaujalo vás to? Zdieľajte: