Archív značiek: Foto

Slávnostné otvorenie obnovenej obecnej knižnice

Dňa 26. mája 2019 bola slávnostne otvorená zrenovovaná obecná knižnica. Jej priestory boli zrekonštruované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

Hlavným cieľom bolo vytvoriť príjemné a esteticky príťažlivé prostredie pre návštevníkov knižnice, rozšíriť rady čitateľov a dostať knižnicu do povedomia predovšetkým mladých ľudí.

Vytvorili sa podmienky na účelové využitie voľného času a zlepšil sa celkový obraz knižnice, aby bola dôstojným kultúrnym stánkom v obci.

Obecná knižnica bude aj naďalej pre verejnosť otvorená počas celého roka každý pondelok a piatok v čase od 15.30 do 17.00. Pokračovať na Slávnostné otvorenie obnovenej obecnej knižnice

Zaujalo vás to? Zdieľajte:

Z Margecian cez kopec na rudohoria koniec

Text a foto: Karol Mizla

Článok bol publikovaný aj v časopise Krásy Slovenska (č.9-10/2015).

Slovenské rudohorie je najdlhší horský celok na Slovensku, Tiahne sa v dĺžke asi 200 km od Ľubietovej neďaleko Banskej Bystrice až po Košice. Tvorí ho niekoľko pohorí s mierne modelovaným terénom. Charakteristické je hlbokými lesmi, relatívne neporušenou prírodou a odľahlosťou. Na väčšine územia je človek vzácnejší ako medveď či iná divá zver. Preto je Slovenské rudohorie silným magnetom pre vyznávačov ticha a prírody. Pokračovať na Z Margecian cez kopec na rudohoria koniec

Zaujalo vás to? Zdieľajte: