Paintball v Margecanoch

V rámci osláv Dni obce Margecany 2011 sme pre Vás pripravili zaujímavé atrakcie počas jednotlivých dní (piatok, sobota, nedeľa).

Dávame Vám do pozornosti možnosť vyskúšať si Paintball – ktorý bude patriť medzi atrakcie na ihrisku TJ Lokomotíva v sobotu dňa 9. 7. 2011.

Paintball je moderná rýchla, dynamická a hlavne adrenalínová hra, ktorá sa dá sa hrať prakticky kdekoľvek, a vracia aj dospelého človeka do detských čias. Súperiace tímy sú vybavené ochranným oblečenímmaskou na tvár a paintballovou zbraňou – značkovačom.

Tú poháňa stlačený plyn, ktorý vystreľuje farbiace guličky.   Farba z guličiek sa rozpúšťa vo vode a veľmi ľahko sa dá odstrániť, nakoľko je z potravináskeho farbiva. Práve týmto strelivom sa  snažia označiť protihráčov. Najdôležitejšou súčasťou výstroje je ochranná maska na tvár.  Aj v prípade najhoršieho zásahu vám hrozí iba modrina, samozrejme za dodržania všetkých bezpečnostných pravidiel.

Paintball je určite šport pre každého. Hrať môžu skupinky aj jednotlivci podľa rôznych scenárov. Pri tomto športe nie je najdôležitejšia fyzická kondícia a sila, ale najmä taktika a kolektívna súhra. Pred každou hrou sa robí bezpečnostná inštruktáž. Na ihrisku je vždy aj rozhodca, ktorý kontroluje dodržiavanie pravidiel.

Zaujalo vás to? Zdieľajte: