Novoročný príhovor starostu obce

Milí spoluobčania, pozdravujem Vás v novom roku 2018!

S úderom polnoci sa uplynulých 365 dní stalo minulosťou. Niektoré boli radostné, iné smutné, ďalšie viac či menej úspešné, ale vždy sme ich začínali s nádejou a odhodlaním.

Podobne to bolo aj v živote našej obce.  Stálo pred nami viacero výziev a úloh, tak sme sa do nich s odhodlaním pustili. A hoci to bolo náročné, úspešne sme sa s nimi popasovali. Teraz môžeme skonštatovať, že sa nám v uplynulom roku 2017 podarilo viacero vecí, ako napríklad rekonštrukcia spodnej sály kultúrneho domu, výmena verejného osvetlenia v časti Oľše a inštalácia osvetlenia na cintoríne, rekonštrukcia kancelárií a hygienických zariadení na prízemí obecného úradu, výstavba chodníka k bytovým domom v časti Oľše, výstavba dopravného ihriska pri multifunkčnom ihrisku. V roku 2017 sme začali pracovať na novom stavebnom obvode Pod hôrou prípravou štúdií a koncepcií riešenia infraštruktúry, celkom úspešne sa počas roka rozbehla prevádzka denného stacionáru a naše Margecianske fajnoty so cťou obhájili úlohu top podujatia Košického samosprávneho kraja v rámci programu terra incoggnitta.

No ako som už hovoril, dni a týždne roku 2017 sa stali minulosťou. Začal sa nový rok a pred nami stoja nové výzvy, nové príležitosti a šance. Ako sa ich chopíme, je len na nás. Podľa prognóz má byť rok 2018 pozitívny, má priniesť úspechy v kariére aj v láske, stabilitu rodiny i radostné okamihy. Bude priať originálnym nápadom, humoru a mierumilovným rokovaniam s ľuďmi. Dúfam, že to tak aj naozaj bude a čakajú nás krásne dni.

Na obecnom úrade už máme pripravený plán, čo všetko by sme v tomto roku chceli stihnúť. Okrem iného to bude napríklad výstavba parkovacích miest pred železničnou stanicou, rekonštrukcia cesty Partizánska – pod židovskou hôrkou, rekonštrukcia interiéru telocvične, ale aj rekonštrukcia poľných a lesných ciest.

Rodičov, ktorí majú doma budúcich škôlkárov isto poteší, že sa chystáme rozšíriť kapacitu materskej školy, futbalisti dostanú nové ústredné vykurovanie so solárnym ohrevom teplej vody, ktorý bude inštalovaný na tribúne futbalového štadiónu, seniorom svojpomocne začneme opravovať denný stacionár v prízemí starej škôlky a mnoho iného, čo v konečnom dôsledku opäť o trochu zlepší život v Margecanoch.

Drahí spoluobčania, želám Vám, nech je pre vás rok 2018 rokom pevného zdravia, rodinnej pohody, splnených prianí, dosiahnutých cieľov a pracovných úspechov.

 

Zaujalo vás to? Zdieľajte: