KNIŽNICA

Obecná knižnica má sídlo v priestoroch Obecného úradu na prízemí. Knižničný fond  má široký tematický záber, tvoria ho publikácie  pre čitateľov všetkých vekových kategórií. Každoročne pribúdajú nové tituly od slovenských, zahraničných aj domácich autorov.

Knižnica poskytuje svoje služby každý pondelok a piatok v čase od 15.30 do 17.00. Zápisné na kalendárny rok je 1 euro (dospelí) a 0,50 eur (deti).

PROJEKTY

 

Beseda so spisovateľkou – pozvánka

Beseda so spisovateľkou

V piatok 15. decembra 2017 do našej obecnej knižnice zavítala spisovateľka Michaela Ella Hajduková. Vždy sa teší na podobné stretnutia s čitateľmi.

Vo veľmi príjemnej atmosfére sme sa dozvedeli veľa nielen o jej živote, ale aj o jej tvorbe. Svojimi odpoveďami na otázky prítomných uspokojila ich zvedavosť. Zároveň predstavila svoju novú knihu Dorianova kliatba, z ktorej predniesla krátky úryvok.  

Mali sme možnosť nazrieť do procesu tvorenia kníh, dozvedeli sme sa o hľadaní inšpirácie a o autorkiných ďalších spisovateľských zámeroch.

Po skončení besedy bolo možné zakúpiť si jej knihy, ktoré ochotne podpísala aj s venovaním.

Z akcie sme odchádzali s príjemným zážitkom a s pocitom, že čítať sa oplatí.  V mene všetkých čitateľov autorke ďakujeme za jej čas a ochotu prísť medzi nás.

 

 

 

 

 

oficiálna stránka obce