„Cirkus Jacko“ v našej škole

V pondelok 23. januára 2012 navštívil našu základnú školu „Cirkus Jacko“. Všetci žiaci sa na tento deň veľmi tešili. Hneď v úvode nás milo prekvapili žongléri, ktorí predvádzali takmer nemožné spôsoby žonglovania s loptami i kuželkami. Zahanbiť sa nedali ani dvaja klauni, ktorí v predstavení vystúpili niekoľkokrát. Svoje vtipné príbehy „vyrozprávali všetkým divákom bez slov“, a my sme sa na nich veselo zabávali a smiali.

Všetkých zaujali i dve krásne akrobatky, ktoré nás zaujali svojou silou, krásou tela a rôznymi akrobatickými cvikmi, ktoré vyžadovali určite mnoho a mnoho hodín trénovania.

Veľmi vtipné a pritom pre mnohým nepochopiteľné bolo aj vystúpenie, v ktorom jedna mladá slečna vchádzala do vreca v jedných šatách a už o pár minút veselo vyskakovala v šatách úplne iných.

Všetci sme obdivovali zručnosť a obratnosť artistiek s kruhmi, ktoré sa nedali zahanbiť a naraz dokázali roztočiť na rôznych častiach tela aj viac ako 20 kruhov. Zaujala nás aj žonglérka s rôznymi predmetmi, ako boli valce, kruhy, lopty a pod.

Mnohí žiaci híkali pri vystúpení mladého fakíra, ktorí hltal oheň, prechádzal si horiacou fakľou po rukách i tele, stál na ostrých nožoch, bez problémov si ľahol na ostré klince a vydržal aj rozseknutie jablka mečom na jeho bruchu a to všetko bez ujmy na zdraví.

Posledné číslo v programe roztlieskalo všetkých divákov. Vystúpila v ňom krásna mladá slečna, ktorú sme nazvali „ženou bez kostí a kĺbov“. S ľahkosťou a úsmevom na tvári sa dokázala pokrútiť tak, ako keby ste stočili klbko vlny, či jemných nití…

Skončilo sa posledné číslo, hudba doznela a nasledovala posledná klaňačka. Pán riaditeľ cirkusu v závere poďakoval všetkým účinkujúcim, ale aj nám, divákom za to, že sme nešetrili potleskom a veselým smiechom. Všetkým sme na koniec darovali dlhý a úprimný potlesk za príjemne strávené dopoludnie v našej škole. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutie.

Text a foto: PaedDr. Eva Mrázová

Zaujalo vás to? Zdieľajte: